Czym kierować się, wybierając papier filtracyjny?
We współczesnym przemyśle wykorzystuje się systemy filtracji, które umożliwiają efektywne oczyszczenie gazu lub cieczy z osadów stałych. Takie zastosowanie ma właśnie papier filtracyjny, wyprodukowany z użyciem włókien celulozy lub szklanych. Planujesz zakupić go do swojego zakładu? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, na jakie cechy musisz zwrócić uwagę.
Papier filtracyjny – zastosowanie
Mimo że jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle, papier filtracyjny znajdziesz również w wielu domach czy lokalach gastronomicznych. W wersji celulozowej używany jest bowiem w ekspresach przelewowych do kawy, w postaci jednorazowych filtrów, które przepuszczają aromatyczny napar, oczyszczając go z niechcianych fusów. Właśnie w ten sposób, mechaniczny, działa ten produkt, nie tylko w przypadku cieczy, ale także gazów, usuwając z nich cząstki stałe, np. w oczyszczaczach powietrza.
Przede wszystkim jednak taki wyrób znajduje zastosowanie w różnych branżach w procesie produkcji rozmaitych artykułów. Stosowany jest od lat do klarowania trunków, przede wszystkim wina oraz piwa, a także kosmetyków, olejów i paliw oraz wyrobów farmaceutycznych. Ponadto papiery używane są również w filtrach powietrza i oczyszczalniach ścieków.
Jaki papier filtracyjny wybrać?
Wybór konkretnego materiału filtracyjnego jest uzależniony od jego przeznaczenia. Jak wspomniano wyżej, inne zastosowanie mają wersje celulozowe, inne natomiast szklane. Niezależnie od tego, zwróć również uwagę na takie cechy papieru, jak m.in.:
- grubość wyrażona w gramach na metr kwadratowy,
- zawartość domieszek w składzie, np. syntetycznych,
- kształt i rozmiar.
Przeważnie masz do dyspozycji wyrób sprzedawany w formie rolek o zróżnicowanej długości. Taki wariant jest wydajny i wygodny w użytku, np. w filtrach powietrza. Wybierając taki wyrób, zwróć także uwagę na producenta, który go wykonał i postaw na markę, która cieszy się dobrymi opiniami wśród ekspertów.
Zamów papier filtracyjny od sprawdzonego producenta!
Kiedy już wiesz, jaki dobierać papier filtracyjny szklany lub celulozowy, czas znaleźć odpowiedniego dystrybutora! Najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych, które współpracują z producentami o ugruntowanej pozycji w branży filtracyjnej. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, czy wybrany model ma właściwą gramaturę.